blog

غذای تقویتی سگ و دلایل نیاز به آن

غذای تقویتی سگ

هر نوع موجود زنده برای ادامه حیات به غذا و برای سلامتی نیاز به مواد تقویتی دارد. از این قاعده، سگ‌ها و دیگر حیوانات خانگی نیز مستثنی نیستند. هر حیوان خانگی در خانه ما نیاز به تغذیه درست دارد و این موضوع، تنها با غذاهای عادی حیوان انجام نمی‌شود. به همین دلیل است که بسته به سن، نژاد و وضعیت سلامتی هر حیوان خانگی و خصوصا سگ‌ها، لازم است علاوه بر غذای عادی و دائمی او، نسبت به تهیه غذای تقویتی اقدام کنید. روش‌های مختلفی برای تامین غذای تقویتی حیوان وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از این موارد می‌پردازیم. 

در چه مواردی به غذای تقویتی سگ نیاز است؟

سگ‌ها در شرایط مختلفی به غذای تقویتی نیاز دارند و مواردی که نیازمندی آنها به غذای تقویتی را بیشتر می‌کند عبارتند از:

  • سن
  • نژاد
  • وضعیت سلامتی

تاثیرات سن روی نیاز سگ به غذای تقویتی

سگ‌ها به طور تا سنین ۱۲ نهایتا ۲۰ سالگی عمر می‌کنند. در طول عمر آنها یکی در زمان تولگی و دیگری در سنین بالا، نیاز به غذای تقویتی سگ حس می شود. در زمان تولگی، حیوان در سن رشد قرار دارد و تغذیه او بسیار مهم است. در بین غذاهای تولیدی کمپانی‌های مختلف، غذاهای مختلفی مختص توله سگ‌ها تولید می‌شود که کاربرد آنها عملا تقویت سلامت حیوان است و از مواد مغذی زیادی برخوردارند. از نمونه این غذاها می‌توان به غذای خشک توله سگ پاگ رویال کنین اشاره کرد که مختص تامین نیازهای رشد و سلامتی توله‌های نژاد پاگ است. 

در سنین بالا نیز حیوانات به غذاهای کمتر چرب نیاز دارند تا باعث چاقی آن‌ها نشود.

 

تاثیرات نژاد روی نیاز سگ به غذای تقویتی

هر نژاد سگ، مشکلات سلامتی خاص خود را دارد. به طور مثال سگ‌های پامرانین، نیاز اساسی به تقویت استخوان‌هایشان دارند که لازم است علاوه بر تامین غذای آنها، به تقویت استخوان‌های آنها نیز اهمیت بدهید. 

شما می‌توانید برای هر نژاد سگ، با توجه به توصیه‌های دامپزشک او و اطلاعاتی که درباره نژاد آن کسب می‌کنید، تقویتی یا مکمل سگ مناسب را تهیه کنید و به غذای او اضافه کنید. یا می‌توانید با سرچ موادی که بیشتر به آن نیاز دارد، مانند پروتئین و…، به غذای حیوان مواد مربوطه را اضافه کنید. 

 

تاثیر وضعیت سلامتی روی نیاز سگ به غذای تقویتی

سگ‌ها مانند هر موجود زنده دیگری، در طول عمر خود با مشکلات سلامتی مختلفی مواجه می‌شوند. موارد ساده‌ای مانند یبوست حیوان، وضعیت معده به هم ریخته می‌توانند به کمک غذاهای خانگی تقویتی رفع شوند. به طور مثال اگر حیوان شما از مشکلات یبوستی رنج می‌برد، می‌توانید با اضافه کردن سبزیجات مجاز به مقداری مرغ پخته شده آن را رفع کنید. یا اگر به هر دلیلی معده سگ‌تان به هم ریخته و دچار مشکلاتی مانند اسهال (به شکل غیر شدید که باعث بی‌حالی حیوان نشده است) شده، می‌توانید به کمک سینه مرغ پخته و ماست پروبیوتیک، آن را با غذای تقویتی خانگی درمان کنید. 

البته همین موارد اشاره شده نیز اگر در شرایط حاد قرار بگیرد، لزوم مشورت با یک دکتر دامپزشک را نباید فراموش کنید. نکته حائز اهمیت آن است که وقتی سرپرستی یک سگ را قبول می‌کنید، پس از گذشت چند سال می‌توانید نیاز به مشورت با دامپزشک برای مشکلاتی که برایتان چندباری اتفاق افتاده را خودتان رفع کنید. 

اگر سگ شما در حال حاضر دچار مشکل خاصی نبوده و در شرایط خوبی به سر می‌برد، شما می‌توانید با استفاده از مکمل‌ها در کنار غذای مخصوص نژاد آنها از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید. خرید غذای خشک سگ از برندهای مطرح و معتبر دنیا و تغذیه سگ به میزان کافی (نه بیشتر از نیاز آنها و نه کمتر)، می‌تواند به سلامت دائمی سگ شما کمک کند. این محصولات را می‌توانید به آسانی از فروشگاه‌های آنلاین و معتبر لوازم حیوانات خانگی مانند جرمن رویال، خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *